Přehled her:
Zrcadlo – hra pro 2 hráče – dospělého a dítě. Úkolem je, aby si dítě zapamatovalo dospělým vyloženou variaci kartiček. Jednoduchá hra, která trénuje krátkodobou paměť a okamžitou retenci. V případě většího počtu vyložených karet lze dítě motivovat vytvořením příběhu propojujícím jednotlivé kartičky a osvojit si tak základy tréninku paměti za pomoci asociací. Tvorba příběhu za pomoci „oslích můstků“ podporuje dětskou představivost a rozvíjí také jeho verbální složku.
Logické pexeso – hra pro 2–4 hráče. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o standardní pexeso. Rozšíření této oblíbené hry o čtyři tematické karty však hře přidává zcela nový rozměr. Pexesové kartičky totiž zároveň připadají k tematickým kartám. Dítě, které nalezne dvojici, musí nejprve zdůvodnit před ostatními, že kartičky náleží jeho tematické kartě. Některé kartičky přitom lze odůvodnit pro vícero prostředí a záleží na argumentačních schopnostech dětí, jak si ty své obhájí. Vyjma procvičení paměti a prvotní zkušeností s obhajobou vlastního názoru zde hraje důležitou roli sociální interakce s vrstevníky a vzájemný dohled nad dodržováním pravidel při hraní.
Sázky – hra pro 3–6 hráčů čerpá z momentu překvapení a soutěživosti, což děti motivuje k zapojení do hry a také pomáhá k dosažení vzdělávacího cíle – zlepšení paměti a postřehu. Sázky lze hrát ve více variantách. V případě „dětské“ verze kapitán otáčí 7 kartiček po chvíli rubem vzhůru a ptá se ostatních, kde se nachází některý z obrázků. Ostatní děti přitom hádají, kde se nachází správný obrázek. V případě zapojení dospělého lze hru rozšířit o dílčí specifika obrázků, která pak vytvářejí množiny. Děti tak sázejí na vícero obrázků najednou. Např. na kterých obrázcích jsou části lidského těla, barvy apod.? Taková cvičení jsou důležitá pro rozvoj rozhodovací složky dítěte, které se na základě vlastní zkušenosti během hraní učí rozvážnosti a taktice.
Abeceda – hra pro 2–8 hráčů, během které děti hledají obrázky začínající na náhodně zvolené písmenko abecedy. Princip hraní přímo vybízí k využití jazykové pestrosti češtiny a slovenštiny, kdy všechna písmena abecedy obou jazyků jsou součástí balení. Děti tak mohou tu samou kartičku použít pro vícero písmen. Např. kartičku s obrázkem lodičky lze pojmenovat také jako plavidlo, kocábku apod.
Mřížka – hra pro 2 hráče se zaměřením na prostorovou orientaci, rozlišení pravé a levé strany a schopnosti vyhodnotit složitější pokyn za pomoci názorné pomůcky mřížky. Dospělý na herní plán umístí libovolnou kartičku a poté dává dítěti pokyny, co a kam umístit na mřížce dále.
Hrátky s mřížkou – hra pro 2 hráče zaměřená na paměť a postřeh. Nabízí celkem tři herní varianty. Vždy ale vychází ze schopnosti dítěte zapamatovat si nahodilé rozložení kartiček ve mřížce a poté vyvozovat jejich původní polohu. Hraní s mřížkou je značně variabilní a vlastní nápaditosti se meze nekladou.
Loto – tradiční hra známá také jako Bingo. V tomto případě však opět s bonusem, tentokrát v podobě 6 bohatě ilustrovaných loto karet, na kterých se nachází objekty, které jsou postupně losovány. Děti si tak musejí hlídat obsah vlastní loto karty a do poslední chvíle zůstat v napětí, kdo nakonec získá kýžené 3 kartičky. Výborná forma zábavy pro 2–6 hráčů, kdy každé dítě má jednu loto kartu k dispozici. V případě zapojení větší skupiny dětí lze nechat „hlídat“ jednu loto kartu ve dvojičkách. Atraktivní hra, která zapojí i celou třídu.
Já to vím – hra pro 2–4 hráče, při které děti naplno využijí atraktivní formy losu za pomocí terčíku se šipkou. Hra je zacílená na pohotovost a okamžité zapojení aktivní složky slovní zásoby. Pomocí terčíku se určí téma, následuje sejmutí kartičky s písmenem. Kdo první k tématu řekne slovo, které začíná na písmeno vylosované kartičky, získává bod.
Tak se ukaž – hra pro 3–8 hráčů se zaměřením na motoriku a představivost. Atraktivní los za pomoci terčíku určuje, zdali dítě podle vylosované kartičky ztvární její význam pantomimou, kreslením nebo jej popíše vlastními slovy. Ostatní hráči přitom hádají emoce, činnosti nebo zvířata.
Ruka, noha, nos – velmi rozverná a zábavná hra pro 2 hráče nebo 2–3 skupiny po 2 hráčích, která procvičí motoriku a schopnost vzájemné spolupráce. Hráči se ve dvojicích snaží za asistence dalších dětí udržet mezi vylosovanými částmi těla žetonky. Např. hráč 1 si vylosuje nos a hráč 2 ucho. Hráč 1 si vezme žeton a přitiskne ho nosem k uchu druhého hráče.